Vůně do bytu – krása, která nestárne

Milovníci teplých letních večerů, ale i zimních večerů moc dobře vědí, že s vůní do bytu si byt vychutnají v jiném rozměru v novém hávu. Kdo to ještě nepoznal, má šanci objevit směsici vůní, jež evokuje krásné zážitky z dovolené, čerstvě rozkvetlou louku nebo vůní vánočního koření či moučkového cukru. Je to velmi příjemné a s vůní máte pocit, jakoby se najednou zastavil čas. Člověk ho nevnímá a užívá si naplno svou oblíbenou vůni.

Jak vybrat správné vůně do bytu

Při výběru vonné bytové dekorace by vám mohl pomoci i fakt, jaký styl v domě převažuje. Je moderní nebo spíše rustikální či ve vintage nebo provenci? I podle toho se tak přikloníte k té které vůni. Uveďme si to na příkladu.

Zahraniční vůně dálek

Pokud miluji Paříž (zde doporučume francouzské Lampe Berger) a doma mi to doslova dýchá levandulovými lány v sušené podobě, zřejmě mé srdce zaujme i fialový flakónek s rozkvetlým květem a vůní levandule. Je to celkem jednoduché, stačí se trochu zamyslet.

Aroma difuzér Dřevěný aroma difuzér

Co se týče materiálu a tvaru, ujasněte si, jestli u vás mají vyniknout hrany nebo oblé tvary. To je také moc důležité, prostor sladit i tvarově. Rovněž materiál hraje roli. K dispozici je vám dřevo, sklo, porcelán, kov a to vše se dá kombinovat s vaším dosavadním vybavením.

Druhy vůní do bytu dostupné v ČR:

  • difuzéry,
  • katalytické lampy,
  • spreje,
  • parfémované kameny,
  • vonné sáčky a svíčky.

Tipy a rady na umístění bytového parfému

Odkud vaše vůně bude do prostředí vysílat intenzivní nebo ne tak pronikavý závan, záleží nejen na samotné vůni, ale i na umístění. Na vnitřním parapetu uspokojí po celý den, když jí člověk chce cítit více, jednoduše si ji přemístí blíže k sobě, např. konferenční stůl, noční stolek, komoda. Pěknými kousky, které se hodí snad na všechny místa v bytě jsou vůně od italské značky MilleFiori Milano.

Aroma katalytické lampy Katalytické aroma lampy

Vliv vonných esencí na naši psychiku

Vůně dokáže zachytit každý moment kouzla okamžiku a podpořit i psychické rozpoložení. Kvalitní vůně vydrží vonět 24 hodin denně, což je přínosem. Dřevo prostor krásně proteplí, ratanové tyčinky nasáklé vůní ve skleněné transparentní lahvičce, jí uvolňují do vzduchu plynule. Difuzéry s aroma jsou stále velmi oblíbenou formou vůně do bytu.

Designové skvosty, které voní

Nicméně na odiv se dostávají i další moderní komponenty, aroma oleje mají po boku adekvátního zástupce – vonné vosky. Také katalytické lampy jsou dokonalou souhrou vybraných vůní, vytříbených ingrediencí a designu.